VE YAĞMURDA DENİZE GİRMEK......

 

 

Uzun keyifli ve yorucu bir hafta sonu idi. Zor anları da oldu ama olsun varsın.

Şimdi üstümde kolları dantel beyaz ev giysim ve gül kurusu sabahlığım ile oturmuş yazmaktayım. Saçlarımdan sular süzülürken, ağzımda yeşil çayımın buruk tadı.

Cumartesi sabahı, Dostlar Meclisi kahvaltısı ile başladı hafta sonu; yine keyifli bilgilendirici sohbetler eşliğinde. Konuklarımız MHP Milletvekili Adayları Mehmet Günal ve Alperen Erol idi. Konu da tabi ki siyaset. Bu güzel toplantı sonrası attım kendimi arabaya ; hızla eve bir duş saçlara köpük; pembeli bir makyaj ve nereye? Sevgili Rotaryen dostumuz Sedat Kolcuoğlu tarafından düzenlenen BENİM OKULUM FUARI kapsamında LARA ROTARY standında kitaplarımı imzalayıp TANRIÇALAR sohbeti yapmaya.

 

                                

 

 

Fuar çıkışı da gittik  KOLCUOĞLU Restorana yedik metrelik kebapları. Canım  Buket  Hanım  ve  güzel  ailesi  de  oradaydı.

Pazar sabahı ALES sınavı sevimsiz başladı ve kötü geçti ne yazık ki. Ama sonrasında, 30 MAYIS ANTALYA GECSEİ grubu ile buluşmak harikaydı. Filiz Cesur her zamanki gibi formunda; Figenim ise bana karşı yine koruyucu melek .

Ben buyum ya AKDENİZ RÜZGARLARINDA AÇMIŞ ( SALINAN ) BOZKIR ÇİÇEĞİ Bülent Kantarcılar deyimi ile ‘ bizim kız’

Sonrasında gel evine; bahçe çiçek……atla pembe bisikletine Konyaaltı sahilinde….. Yok yok gün bitmedi….. Daha Kaleiçi yolculuğumuz var. Belgin’ in doğum günü için. Hayatta girmem ben Kaleiçi sokaklarına arabayla tüm taksiler benim.

Nasıl güzel bir akşam; güzel insanlar kahkahalar…… Kitapçı Ablamız yine formunda. Şebnem şen şakrak…… Yeni yüzler , eski dostlar derken……. Kıskandım Şebnem ile Belgin’ in mini kot eteklerini ben de alacağım kendime…..

Zaman nedir ki zaten; herkes gider anılar ve dostlar kalmaz mı? Anılar ve dostlar derken Sevgili Nesrin bana konser bileti alacak; ‘ YENİ TÜRKÜ’ dedi durdum……uzak zamanlarda gencecik bir kızın derin anılarına daldım…….AŞKA….. Söz verdi Nesrin ağlarsam omuzunda ağlayacağım ama bunu da sonra yazacağım.

Ve gece pazarı bitiren; biraz masa başında uyuklama ; biraz yatağımın üstünde sonra günü bitiren duş; ve ilahi sesler içinde kendimle kalma…. Duş aldığıma göre yatağımın içine girebilirim….. saat 04.45 gibi sanki…. Sonra……sabah…… Fıstık ile yürüyüş…… Canımı, geçen sene gibi açmadığı için acıtan hanımelimin yanına minik bir arkadaş ekleme; bahçe çiçek ve haftaya güzel bir başlangıç: YAĞMUR ALTINDA BİSİKLET VE DENİZ…… Şimdi ise duş sonrası saçlarımdan saçlar süzülürken; yeşil çayım ve yazı bitti……..

11.05.2015 11.08

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image