TANGO YENİDEN YA DA.......

 

 

Yıllar  sonra yeniden böyle  bir  başlık atmak.  Ama  yok, yok  o  başlık  daha bir  değişik  idi:

‘ Yeniden krem sürdüm  vücuduma ‘  başlıklı yazım  şu anda  kitabımda  yer almakta.  Ancak  yazıların çıkış şekli aynı  sayılır;  ya da  başlıkların ne temsil ettiği.

Yaklaşık  bir  yıl  önce  gittim  ilk tango  dersine.  Sonra uzunca  bir  süre ara  verip  altı yedi  ay önce  tekrar başladım.  Başladım ama olmuyor, olmuyor olmuyordu….  Ve  ani  bir karar dersleri bıraktım;  ancak  Tango  daha doğrusu bazı arkadaşlarım  beni  bırakmadılar. Özellikle bir tanesi.

Neymiş  Eskişehir’ de tango  günleri varmış;  hep  beraber gidilecekmiş, dans, dans edilecekmiş…  Kendimi  Eskişehir otobüsünde buldum  o  acemi  halimle.  Bir kişi  vardı  ki;  O olmasa gitmez idim ben o  şehre…

Eskişehir gerçekten de iyi geldi;  dans ettim,  dinlendim  ve  döndüm;  öğrenmeye kararlı olarak. İki üç  ay  düzenli  olarak derslere gittim;  pratiklere  katıldım  ANTANGO  bünyesi  içinde  ve  bir baktım  OLUYOR…..Oldu gerçekten de …..

Bir müddet  sonra  biraz ekonomik kriz  biraz işsel  sorunlar nedeniyle  hani yazısı da var ya GÜNCE  içinde  depresyon çaldı  kapımı.  Canım mor ve  altın varaklı siyah tango ayakkabılarım unutuldu bir köşede.  Bir aydan fazla bir süre   evde bile çalışmadım.  Sonra  hani  şu  arkadaşım var ya benim;  yine aradı dans etmeye çağırdı. Nerelerde imişim, görünmüyormuşum….. Hayır diyemedim gittim.  A a a   baktım ayaklarım  unutmamış….Çok da iyi geldi  üstelik….Sonra bir daha, daha çağırdı.  Aslında bu gecikmiş bir yazı;  bir ay önce yazılmalıydı.  Sonra bir baktım  ki  Tango  yeniden….Ama suçumu itiraf etmeliyim ki  derslere henüz  dönmedim.  Hoş  hocalarım da alıştı bu hallerime…  bir git  bir gelmelerime…..

Şimdi  yaklaşık  iki  ay  sonra  yeniden hazırım dönmeye derslere  ancak :

Sevgili  Necdet….sen olmasaydın  ben Eskişehir  yolcusu olmazdım;  tangoya yapışmazdım…..sen olmasaydın ben o  buzullar şehrine gelip de  dansa  sarılmazdım  ve gelecek tango  zamanlarım için  aldığım karara ulaşamazdım.

Ve  Sevgili  Necdet  sen olmasan  ben  tango ayakkabılarımı yine tekrar  ayağıma takmaz  gecelere koşmazdım…..  Hani olur da bir gün  ne güzel dans ettiğimi  söyleyecek olursa birileri  sen biliyorsun benden neler çektiğini………münferit hareketlerimi;   yapamayınca  bol kahkahalı gülüşlerimi; ara verip, verip sayende  yeniden dönüşlerimi….

Ömrün  Necdet  Tango  kadar  güzel  geçsin;   yaşamına TANGO  misali  aşklar  girsin…..

TANGO  yeniden;  depresyona veda  derken…..

Bazen koparsınız ya  hani  birileri  vardır sizi  bırakmayan;  dansa  çağıran…

TANGO  YENİDEN…..

01.06.2012   03.53

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image