KORKUYORLAR KADININ AYAK SESLERİNDEN....SAVRULAN ETEKLERİNDEN.....

Kadın milletvekillerine karşı olmak, LİSTELERDE İNATLA YER AÇMAMAK…..

İnadına inadına direniyorlar. Masalar bizim, koltuklar bizim, yetkiler bizim, bizim, bizim bırakmayız diyorlar……Hala büyümemiş erkek çocukları misali……benim, benim , benim…… BİZİMMMMM BIRAKMAYIZZZZ……

Neden acaba?

Korkuyorlar mı; çıplak kalmaya ya da bizimle eşit olmaya…… Ama insan erkek olsa da İNSAN korkar mı anasından, bacısından; kızından ve can yoldaşından…. Gecenin karanlığında sarılıp da uyuduğu, sırtını yatakta döndüğü kadınından…… İnsan korkar mı diğer yarısından erkek olsa da….. Yoksa korktukları kendileri mi; hani çıplak kalınca, silahları ve koltukları ellerinden alınınca….korktukları bir zayıflıkları mı var acaba……..hani ortaya çıkacak bir foya kadınlardan sakladıkları; kariyerlerinin arkasında korudukları…..

Yoksa korktukları, biz başa gelince beceriksizliklerinin ortaya çıkması mı? Yıllardır çözemedikleri sorunların kadın eli değince çözüme kavuşması mı? Yok yok var bir korktukları ya da hepsinin amacı kadının eve mi kapanması?

Şimdi, siz söyleyiniz bana CHP, MHP den, MHP AKP den, AKP diğerlerinden ne kadar farklı……Cumhuriyet için güç birliği oluşturanlar kadına kapıyı açtı mı?

Korkuyorlar eşitlikten; bizimle aynı yöne bakmaktan……o yönde ışık var, koşulsuz vermek var; yüreklice sevmek var……. Koltuğunu vermeyenin nasıl emin olabiliriz ki bize yüreğini verdiğinden…….

Bu verir gibi görünmeler, sırtımızın sıvazlanması daha ne kadar kandırır ki bizi? Biz uyandık da onlar hala uyuttuklarını sanıp bizi kendi gaflet uykularının kabuslarında dolaşıyorlar; ‘eyvah kadınlar geliyor, iktidar paylaşılıyor’ çığlıkları ile…… Ama bu başladı artık durmayacak…..BİZ EŞİT TEMSİL HAKKI İSTİYORUZ……BU SİZİN BİZE VERECEĞİNİZ BİR İCAZET DEĞİL; BİZİM HAKKIMIZ……ANLAYIN DİYE BEKLEDİK ANLAMADINIZ BİZ ANLATACAĞIZ VE ALACAĞIZ…… Bugün değilse yarın; biz değilse kızlarımız ama kararlıyız; buna alışacaksınız , alışmak zorundasınız…..

Yetkisini bizimle paylaşamayanın nasıl inanırız hayatını paylaştığından……

Koltuğunu vermeyenin nasıl emin olabiliriz yüreğini verdiğinden……

İnsan hiç korkar mı gece uykusunda sırtını döndüğü sevdiğinden…….

 

16 NİSAN 2011

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
kadın hakları eşitlik. m.nariçi 2011-06-29 12:40:52
Bloglarımda ve tweetler de hatta yorumlarda devamlı vurgularım. kadınlar eşit olarak insan sayıldıkça yani konular söz konusu olunca cinsiyet hatırlanıyorsa, karşılıklı güven özgür iradenin insiyatifinde değilse. toplumlar düzelmez. ama çok zaman var.
Anam Recai ALTUNÖZ 2011-04-19 09:57:11
Değerlendirme 4X8'lik. Anam; varmı onun gibi üstüme kolkanat geren, beklentisiz canı pahasına sınırsız risklere meydan okuyan; ve 2218 Yıllık tarihi olan biz Türkler ilk yıllarımızda Hakan'ın yanında ondan sonra Divan başkanı- ordu komutanı olan ANAM' ancan 1930 yılında Atatürk'ün başlattığı kadın hakları ile ancak seçme hakkı verilebildi; ne kadar ki işte bu kadar; onun başındaki saç ve örtüsü ile halen uğraşılmıyormu ki. Ergeç analarımız, kadınlarımız yarımız olan canlarımız tabi ki birgin hakettikleri noktaya ulaşacaklardır. Bu beklentilerimizle hep İLERİ...
Malum Dıbırzittin 2011-04-17 00:41:05
İyi de o kararları veren kim'in evladı....
yorum emin bayramlar 2011-04-17 00:00:20
Ben üstüme alınmıyorum.Ama yazılanların tamamına katılıyorum.EVET NİYE KORKUYORUZ YATAĞİMİZDA SIRTIMIZI DÖNDÜĞÜMÜZ SEVGİLİMİZDEN.YONCA HANIM CANDAN KUTLUYORUM.
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image