GECELERİ NE GİYERSİNİZ?

                                                                       

  

 

     GECELERİ    UYURKEN   SİZ NE GİYERSİNİZ  YA DA  SUSAN SARANDON VE.......

        

Sabah  keyiflerim bitmiş;  Fıstık ile gezilmiş  …….Yatak  yeterince  güneşten ve temiz havadan nasibini almış olduğu  için toplanabilir artık dedim ama  topladığım yatağı yeni baştan dağıttım…..Bu dağıtma sebebi de aklıma  Susan Sarandon  filmini getirince  oturdum başladım gülmeye. Filmde  havalı ,  zengin seksi bir hatun Sarandon.  Yok yok yanlış  anlaşılmasın;   havalı ,  seksi  ve zengin olduğumu  çağrıştırmak  istemiyorum.  Filmin adı yanılmıyorsam DORİS ve BERNARD .  Bayan Daisy’  nin şoförü filmine benziyor biraz.

Filmin en çarpıcı sahnelerinden birinde ise  Sarandon  uşağı  daha doğrusu  yardımcısı  Bernard’ a  dönüyor ve havalı bir şekilde  güneş gözlüklerini takarken  bahçıvanı bir daha görmek istemediğini söylüyor;  yani kovmasını…..Bu da ilginç bir vaka çünkü  bir gece önce Bernard’ a  bahçıvan Patrick’ i  odasına istediğini söylemiş….Acımasız duruyor değil mi?  Ama sorun başka  sabah  ta  uzaktan  Patrick  kadına yani  patroniçesine;  dünyanın en zengin kadınlarından birine daha önce  hiç yapmadığı şekilde  şirin şirin el sallıyor;  hani  şu meşhur mesaj ile: ‘ Götürdüm ben seni;  ya da elimdesin bebeğim; vazgeçemezsin artık benden’  demek istiyor herhalde….Ama gidiyor işte…..

Ama bunların bu yazının konusu ile  alakası yok ki….koptum yine…..şimdi  buradan filmin başka sahnelerine ya da başka filmlere dalmadan konuya geleyim…..

 

Filmin sonlarına doğru  bizim  kadın  artık yaşlanmış ve çok hasta Bernard’a  bir  sır verip  vasiyette bulunuyor.  Bazı geceler uyurken, ki  çoğunlukla  saten gecelikler içinde,  muhteşem çarşaflar arasında uyuyor…evet bazı geceler uyurken  artık ayağına  yatak çorapları giydiğini itiraf ediyor  ve aniden ölecek olursa  yardımcısından kimse görmeden o  çorapları  ayağından çıkarmasını istiyor ki  rezil olmasın. İşte  sabah sabah hatırladığım sahne bu idi.

Çoğunlukla  uyurken gecelikler giyerim ve incecik;  bazı cinsdaşlarımın  yatak kıyafeti olarak giydiği eşofmanlar  spor içindir;   çok şık olanları ise  bazen ev için  ama YATAK İÇİN ASLA……Yalnız  yaşadığım halde…..En kalın uyku kıyafetim  ince bir pijamadır…..onun dışında gecelik ,gecelik ,gecelik lütfen……Canım annemin hazırlattığı  doğu  usulü  yün yorganımın altında  zaten üşümek ne mümkün….mis kokulu çarşaflarımın ve bütün gün güneşe doymuş  yatağımın içerisinde…..mum ışığımın  ışığında bazen;  ve radyomdan  yayılan klasik müzikler ile…RÜYA GİBİ….

Ancak   yataktan çıkınca üstüme sabahlık ya da  sırf  yatakta okurken ya da çıktığımda giymek için aldığım  ince  zarif  hırkam giyilir. Bir de çok soğuk havalarda  yine özel kalın,  şık  bir çift çorap ayak ucumdaki mini sedirin üstünde hazır bekler…..hani olur ya  giyinirken ayacıklarım üşür diye……

İşte sabah yatağı yeniden dağıttım çünkü  güzel çorapcıklarımın tekini  bulamadım….Fıstık ile dolaştım geldim;  yatağım güneşe doymuş  ben duşa gireceğim;  topladım yatağı yok yok çorap yok……derken aklıma düştü SARANDON  başladım gülmeye….sonra mı?  çorap bulundu ve yerini aldı canım…yumuşacık ve zarif bir şekilde…..

ÇORAP BULUNDU  MUM  AKŞAM İÇİN YİNE HAZIRLANDI…Hani  şu  FISTIK havlar, alarm çalar  ben elimde fener  kim o  diye bağırdığım bembeyaz gecelik de yerinde şimdi…..

Ben mi ben ise  üstümde  Emoş’ un hediyesi kısa paçalı kotum,  turkuaz çoraplarım,  ve şık tişörtüm  ile  ki  oğlumdan çaldım;  oğlumu beklemekteyim…..şimdi indi  uçaktan….yok yok küpelerimi taktım;  bordo saten masa örtüsünü de hazırladım kahvaltı için……küpesiz olur mu hiç? 

 

05.02.2012      11.12

 

 

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
gece uyurken ne giyersiniz ferihan 2012-02-05 21:21:37
sıkılmadan sonuna kadar okudum.hoş naif kadınca inceliklerle dolu bir anlatım ellerine sağlık
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image