CANLI TABELA YONCA....

 

                          

 

 

’Bir kuş olsam da süzülüversem göklere; gündelik hayat içinde ne kadar çok söyleriz ya da düşünürüz bunu değil mi? O göklerde süzülüvermek; kuş oluvermek özgürlüğün, rahatlığın, sorunsuzluğun bir simgesidir bizim için. Sanki kuşlar hiç acıkmaz, hiç üşümez ya da hiç yaralanmaz gibi.’’   (1)  (2007)  (Yaşama Dair  Denemeler)

 

 

 

Yine  seçim  zamanı sokaklarda,  caddelerde  yerlerde  sürünen,  göklerde  uçuşan  kağıt  tomarları  ki;

O kağıtlar  için  kaç  tane  ağacın  feda  edildiğini  düşünmek  bile  istemiyorum,  o  kağıt  tomarlarına  harcanan  paraları,  o  paraların  bizlerin  cebinden  hangi  yollar ile  geri  çekileceğini  hayal  bile  edemiyorum.   

Yeni  bir  dönem  başlamalı;  insana dokunan,  insan  ruhuna  inanan  bir  dönem…..Her  parça  kağıt  için  AĞAÇLARIN  düşünüldüğü,  o  ağaçlara  yuva  yapan  kuşların  sesinin  azalacağı  endişesi  taşınan  bir  dönem  olmalıdır  bu. 

Ama  işte,   zor  bunu  düşünebilmek;  dünden  yarına  olmuyor;  okul  diplomaları  ile  verilmiyor  bu duygular  insana. Hiç  toprağa  ayak  basmadıysan,  bir  tohumu  alıp  eline  fidana ulaştırmadıysan,  bir  sokak köpeğine  kalbini  evini  açmadıysan….. 

Bir  kağıt  parçası  alınca  eline  ……  bunları  düşünemezsin  ki…..

Bu  nedenle  kendin için  canlı  afişin  olmak  gerek;  bu  yolda  parayla  sürdürülen   sistemle  değil;  kendi  emeğini,  kendini  beynini  ortaya  koyarak  halkın  içinde  kendini  tanıtman  gerek.

Siyasi  sistemin  değişmesi adına  yola  çıkmak  gerek.

Böyle  başladım  böyle  devam  edeceğim  bu  yola.   Bire  bir  gücümün  yettiğince;  caddeler,  alışveriş  merkezleri,  toplu  taşıma araçları tüm  ANTALYA   benim  ve  üstümde  taşıyacağım afişlerimin  artık.

NE  DE  OLSA  STK  KÖKENLİYİM  BEN;  PANKART  TAŞIMAYA,  SOKAKTA  OTURMAYA  ALIŞKINIM…..HEM  DE  SADECE  STK  VE  TOPLUM  İÇİN….

BU  DA  BİR  SİVİL  İTAATSİZ  SESİ,  BU  DA  TOPLUM  İÇİN…. AĞAÇLAR,  KUŞLAR  VE  KUŞ  CIVILTISI  İLE  BÜYÜMESİNİ  İSTEDİĞİM  ÇOCUKLAR  İÇİN…..

BU  SİYASİ  SİSTEM  DEĞİŞECEK;  O  KOLTUĞA  DA  İLLAKİ  BİR  KADIN  YERLEŞECEK!!!!!

   1.      (Yazılarım / Yeni  Esintiler  / Yaşamdan  2 / Kuşlar  Özgür mü  ki?)

 

 

Saygılarımla…

Dr.  F.  Yonca  AYAS

ANTALYA  BÜYÜKŞEHİR  BELEDİYESİ  BAĞIMSIZ  BAŞKAN  ADAYI

 

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image