GECE, MESNEVİ VE ALİS HARİKALAR DİYARI....

 

Begonvil, mor, beyaz,pembe  ve kırmızı  renkte çiçekleri olan, tırmanıcı özellikte ve ağaçsı bir bitkidir. Güneşi sever. Hastalık ve böcek barındırmaması önemli bir özelliğidir.  (vikipedia)  Yonca  notu:   Bahçemde  sarısı da var....  Bu  fotoğraf yine bahçemden.....

 

 

 

Günün  sevdiğim anlarından birindeyim. Gecenin sessizliği, ben duştan çıkmışım,   seçtiğim parfümün kokusu ile  dolu odamın içi.  Uzun, kısa  saçlarım  yumuşacık bir havluya  sarılmış;  kırmızı  yatak takımlarımın içinde, indirimden aldığım beyaz battaniyemin  yumuşaklığına sığınmışım.  Başucumda  MESNEVİ, geceleri  okumak için, yanında  ALİS  HARİKALAR DİYARINDA   İngilizce  olarak,  sabah uyanınca  okumak için.  Kristal şişelerde suyum,  içilmek  için bekleyen küçük sütüm.

Birazdan saçlarımı  tarayarak  tek  örgü  yapacağım  ve uykunun kollarına uzanacağım.

Odamı  inceliyorum,  belki  de şu anda yaşamımı. Genellikle  bu saatlere kalmam pek. Ama zor bir gündü  benim için. Daha doğrusu  yaklaşık bir aydır  ağır ağır  sürükleniyor zaman. Özellikle  son  15  gündür  alışkın olmadığım işlere soktum burnumu   inliyorum. Neyse o  konu sonra yazılır. O kadar kafayı  sarmış durumdayım ki  günlerdir  TANGO  dersine gitmediğim gibi,  müzik  bile dinlemiyorum.

Aslında  gün sabahtan  başladı  minik bir darbe ile.  Arkadaşım  Özlem ‘ in  duvarına  yazdığı  evlilik hakkındaki  not  yalnızlığımı anımsattı .  Geçen  saatler  ile  unuttum  bunu gerçi.  Sonra  çeşitli ufak tefek sıkıntılar  ile akşam oldu.  Biraz keyiflendim;  bir arkadaşım ile  sahilde  yemek yedim  eve geldim.  Ama olur ya hani  boşlukta  kalırız  bazen,  neyim,  kimim  ne için çabalıyorum ki  hayat  boş  misali.  Tam TEOMAN  şarkıları durumu anlayacağınız.  Tango  dersine de gitmedim,   akşam için yapılan güzel teklifi de kabul etmedim. Oturdum televizyon başına elimde kumanda  gelsin  eski  Türk filmleri. Filmler  gibi  zamanı da geri  alsaydım  alabilseydim……yok, yok  zor  ve ağır  bir  konu  bu…..

Sonra  iki güzel  insan toparladı  beni;  birisi  taaaa  İzmir’ den  sıcacık  ve  çalışkan sesi  ile,  diğeri  Antalya  civarından mesajları  ile…. Ve  tabi   hayattaki  gerçek  mücadele amacımın  genç,  eğlenceli  sesi…..Onun  meşhur  Taylor  serileri….NE OLDUĞUNU SAKIN SORMAYINIZ. Bir  matematik terimi.

 

Özetle  şimdi;  biraz koltukta şekerleme yaptıktan  sonra  odamdayım:   Kırmızı  pamuklu saten  nevresimlerim içinde;  saçlarım  biraz daha kurumuş,   sütümü  içmeye başlamışım,  aklımda  bu sabah fotoğrafladığım  balkonuma uzanmış  olan begonvillerimin  şarabi  kırmızısı,  aşağıda  Fıstık….. b MESNEVİ’  den  biraz okuyacağım  ve  uyuyacağım ya da canım isterse  inip  televizyonda dolaşmaya devam….Ya da farklı kitaplar  okumaya……Belki  de  sanal aleme takılmaya….yok yok  uyurum ben…..

Özetle    arada bir  zor gelse de nefes alıp vermek bile;  en güzelinden  yaşamaya çalışmak gerek…..

Ve  delirmeye müsaade etmek gerek  kendimize;  delirmese  GOYA  bile  GOYA  olmazdı  ki   demiş  Milliyet  Sanat  Dergisi……

Sizce?

12-13.04.2012   00.47

 

MESNEVİ’ DEN:  ‘Gönül olmasa ten konuşmayı ne bilir? Gönül araştırmasa ten, araştırmadan ne anlar?’

 

 

               

 

 

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image