VAHŞİ ÇİÇEK YALNIZLIĞIM

 

 

 

Gözlerimi kapattım eski zaman şarkılarına.

Eski bir hüzzam şarkı mı ki o dönmekte şimdi eski sevdaların tozunda; uyuyakalmışım ki uyandım kulağımda o şarkı: ‘Menekşe gözlerde hiç vefa yokmuş’ Kaç dem daha vefayı bulmak için düşeceğiz yollara ya da aşka ulaşmak için. Durdum sonra karanlıkta bir başıma, ki ışığını keşfettim korkulası siyahın bağrında gizlediği. Siyahtı yalnızlığın adı ve korkuyordum dalmaya. Derken bir cesaret bıraktım kendimi boşluğa acımasızca siyahın en koyusu yalnızlığa. Zordu can acıtıyordu, gözlerim karanlıktan yanıyordu korkuyordum, korkuyordum ait olmamaya dair korkularımla boğuşuyordum.

Sonra alıştım durgun sessiz siyaha, yalnızlığa. Kendime ait oyuncaklar buldum tek kişilik oyunlarda. Ve keşfettim evrenin yalnızlarının gizlerini, gizli satırların sonsuz sihrini. Bir tespih tanesi dizileri gibi ard arda dizilirken geceler ve sabahı karşılarken benimle koynumda kelimeler.

Kendi çiçeklerimi ektim; taflanlarımı biçtim, gönlümce su verdim canım istedikçe. Zaman zaman konuk aldım bahçeme ııı olmadı olamadı işte o zaman başladım destansı koyu siyahtan maviye çalan tutkum yalnızlığıma ki özgürlüğümü de barındırır. Özgürlüğüm ki gerçek sevdalara içten dostlara kucak açandır.

Şimdi yalçın kayalarda vahşi bir çiçek misali yalnızlığım; ben ektim, biçtim su verdim; besledim….

Yüzünü istediği zaman istediği güneşe çeviren istemeyince içine dönen vahşi çiçeğim benim…YARATICI, VAHŞİ, İSTEYİNCE SEVECEN, İSTEYİNCE SEKSİ BENİM YALNIZLIĞIM….KİME İSTERSE GÜLÜMSEYEN; BİR GÜLÜMSEDİ DİYE KENDİNİ BİR DAHA GÜLÜMSEMEK ZORUNDA HİSSETMEYEN YALNIZLIĞIM……SENİNLE NİCE BADİRELERDEN GEÇİP DE BİZ GELDİK; KENDİMİZİ EYLEDİK…..

28.10.2012 18.42

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image