SİYASAL FLÖRT

 

       Her yerde onlar ve saçılan paralar, yapılan vaatler, verilen sözler.
     Trafikte onlar, duvarlarda onlar, gerilmiş iplerde onlar. Vaatler otobüslerden, minibüslerden taşan çığlık çığlık anonslar. Trafik tıkanıyor, kulaklarımız uğulduyor, göz zevkimiz bozuluyor. İşten çıkmışsını, yorgunsunuz, eve gitmek istiyorsunuz. Belki de biran önce alışveriş yapmak istersiniz. Ama onlar bangır bangır:
     ………..geliyor……….kurtaracak………oyunuzu verin.
      Vaatler vaatler. Kim verdiği sözü tuttu ki bugüne kadar. Hep onlar sandıktan çıkana kadar sürmedi mi? Flört mevsimi. Sonra hepsi unuttular bizi. Ümit verilen boynu bükük sevgililer gibi kalıverdik ortada. Bir dahaki flört mevsimine değin. Güvenmediğimiz neyse en çok güvendiklerimiz incitti bizi. Kimi tanımadı, çoğu hatırlamadı. Meclis sıraları boş kaldı. Kendi çıkar ve maaş toplantıları dışında. Ve bizler yalnız sürdürdük hayatımızı, tıkalı kulaklara, kör gözlere ulaşmaya uğrumuza bizi kandırmaya dökülen milyarlarca lira da cabası. Hâlbuki neler neler yapılabilir o para ile. Kaç kişiye ev alınır, kaç hastaya ilaç, kaç bebeğe süt alınır. Bizi kandırmak için dökülen paralar flört mevsiminin tatlı sözleri.
   İşte bir flört dönemi daha.En güzel biziz, en çok biz seviliriz, bu flört döneminde. Sonra mı? Unutulan sevgililer gibi bükü kalır boynumuz bir daha ki flört dönemine dek. Bu flört döneminin benim için en kötüsü ise: Hiçbirine güvenmiyorum tam anlamıyla. Aklımın ve kalbimin birleştiği isimler yok önümde. Hepsi birbirinin aynısı gibi geliyor bana. Nasılsa hepsi unutup gidecek beyaz kâğıda basılı ‘‘ EVET’’ imi aldıktan sonra.
   Ama yine de geçmişi, hizmetleri ve bugünü göz önüne alıp akılcı olmaya çalışacağım.
      Kör âşıklar gibi değil çağdaş insan gibi davranmaya çalışacağım. Hatası ile sevabı ile görmeye çalışacağım hayranlarımı.
   Her yerde onlar, saçılan milyarlar. Yine bir flört dönemindeyiz. Umarım yine güvenip de unutulan boynu bükük sevgililer gibi orta yerde beklemeyiz.
   Hayatımızdaki tüm flört dönemleri umarım ki sonsuzluğa taşınır.
   Hoşça kalın, yaşamda kalın.
                                                                                               28 MART 1999 PAZAR
                                       
 
 
Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image