OLMAK İSTEDİĞİMİZ.....

Aslında tam da  olmak istediğim bu  idi;   yılların içinden süzülüp gelirken…..

İnsanların yaşam içinde farklı idealleri, istekleri ve hedef noktaları vardır. Paraya, aşka,  koltuklara dair. Hiçbir insanı kendi için çizdiği hedeflerden  ya da mutluluk formüllerinden dolayı yargılamak ise  asla bizim  haddimiz değildir  olmamamlıdır…

Şimdi,  tam  burada  çok farklı bir ortamda  farklı bir kimlikle otururken bile dün tam da olmak istediğim O KADIN  olabildiğim için  coşku ve heyecan içindeyim.  Yaşamımda ter alan tüm kimlikleri  toplayan ,  barıştıran ve hatta  tüm çaba ve kimliklerimin  uğrunda  savaştığı olmak istediğim O KADIN….

Şu anda oturduğum mekan ise   O KADIN  için  dün taşıdığı ne varsa  hepsinin kalbini barındırmakta.  Heyecanlandınız  biliyorum…  Yonca  yine nerede ;  ne yapıyor ,  ne oldu ki  ne olduğuna seviniyor?

Olmak istediği O KADIN kim;  ulaştığı hedef kaç paralık bir  hedef idi;  ya da hangi  koltuğu yakaladı da  böyle mutlu diye? Yine mi  aşık oldu?

Aslında yıllar önce  ‘O KADIN İÇİN  NOSTALJİK BİR YOLCULUK’  adı  ile  düzenlediğim defileyi de anımsadım.  Hatta  daha sonra  Sezen AKSU  şarkılarından oluşan bir filme  ‘O KADIN’  adı verildiğinde  kendi defilemi  anarken yazdığım yazıda  ‘O  KADIN’  isimli  başrolünü  Hülya KOÇYİĞİT ‘ in oynadığı bir filme de rastlamıştım.  Ve daha sonra ‘DENENMİŞ DENEMELER’  kitaplarımın tanıtım kokteyli  sonrası  doğum günüm için sevgili  Dilek  TOPAÇ  o filmi  bana hediye etmişti. Sanırım seyredilme zamanı geldi…. Eskiciyim ya benJ  her  şey yerini  ve zamanını  bekler ya bende… Tadını çıkarırım  sahip olduklarımın eskitmeden önce  ve  zor eskitirim  ya….

Yine nerelere geldim dünün kadınından…..Evet orada tam o  anda  saat  10.00  gibi Antalya sokaklarında ben tam da istediğim kadın olmuştum …….Yıllar  önce  bir yazıda yazdığım kıskançlık ile başlayan,  çok  uzun çaba ve sabır ile  yolunda ilerlediğim  o koltuğa kavuşmuştum.

 

Rüzgar  saçlarımı okşarken,  güneşi  gözlüklerim engellerken,  ve  ellerim ,  bacaklarım çalışırken;  yüzümde  kocaman bir gülümseme  ben o kadındım  işte:

PEMBE BİSİKLETİNİN SEPETİ   İÇİNDE  ELLERİYLE  EKMEK İÇİN  EVİNE  ÇİÇEKLER  GÖTÜREN KADIN OLMUŞTUM EN SONUNDA….BAŞKA DA BİR ANI YOKTUR BU HAYATIN  OLMAK İSTEDİĞİM……TÜM KİMLİKLERİMİN ÖTESİNDE OLMAK İSTEDİĞİM  ANDA İDİM…..SEPETİNDE BİSİKLETİMİN RENGARENK HERCAİ MENEKŞELER;  EVİME DOĞRU GİTMEKTEYİM……

06.04.2012  12.30   İSTANBUL  FROMA KİMYA…

 

                 

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
NARİÇİ NE YONCA 2012-12-24 14:25:23
:)))) TEŞEKKÜRLER......
Evet O kadın siz ! mehmet nariçi 2012-05-08 13:29:12
Kendimizin farkında olup ben'imizi egosuz sevmek biz olmak, aslında en mutlu insansın, farkını fark edip kendinle barışık yaşıyorsun. :)
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image