MAVİ İMİŞ DOLUNAY.....

Çıktım dışarıya baktım daha mavi değil…. Maviyi beklemek……mavi dolunay….maviyi beklemek…..

Neleri hatırlatıyor mavi? İlk aklıma gelen mavi arkadaşım Tülay ÇELLEK, sonra mavi boncuklar ve turkuaz küpelerim ile yüzüğüm. Batum yolculuğum sırasında giydiğim mavi elbise takımım. Sami Karaören bayılmıştı o elbiseye. Sonra iki duvarını turuncu, iki duvarını mavi boyadığım odalar …..Mavi çoraplarım; üstüne yazılar yazdığım……

Mavi gökyüzüne bakıp da isyan ettiğim anlar, ya da beyaz bulutlar ile oynadığım çocuk zamanlar…..

Sonsuzluk…..hatırladığım koyu mavi gül…… BETTY BLUE kaç kişi hatırlar seni? MAVİLİ kaç türkümüz var? MAVİ üstüne kaç şarkı? Ya şiirler…..

Mavi ve anımsatmakta bana pembe pasta yapan bir kadın olduğumu…..ve bir kaç saat önce çekilen fotoğraf…. Sahi elliye kaç gün kaldı? Mavi bikinim geçmişten gelen ve yukarıda yine var bir tane……elliye kaç gün kaldı demiştik……

Mavi dolunay bekleyişinde ben buyum işte PEMBE PASTA YAPAN KADIN…..

Niye büyük mucizeler peşindeyiz ki, niye yaptığımız küçük değişikliklerin insan ruhunda dolaysı ile dünyada iz bırakacağına henüz gelemedik? Hepimiz çok kocaman işler mi başarmak zorundayız? Hatta bazen kendi ruhumuzu bile unutaraktan….. bir gülümseme, pembe pasta kremasından parmakla alınan bir kaçamak , açan bir gülün rengi ve sokaktan gelen bir hayvanın sevgisi DÜNYAYI DEĞİŞTİREMEZ Mİ?

AŞKA BİLE O KADAR ÇOK YÜK YÜKLEDİK Kİ….. GÜLLER YETİŞTİREN, AŞKIN AYAK İZLERİNDE ÇOKTAN MAŞUK OLAN, PEMBE PASTALAR YAPAN BU KADIN MAVİ DOLUNAY BEKLEYİŞİNDE BU GECE….. HANİ DEMİŞTİ YA ‘ SİZ UYURUKEN GECEYİ BEKLEMEK’ DİYE ŞİMDİ DE MAVİNİN İZİNDE….. YARIM ASIR İÇİNDE…..

21.08.2013 03.46

 

 

 

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image