KENDİ KADININ OLMAK YA DA MERYEM UZERLİ SUÇSUZ MU?

KENDİ KADININ OLMAK YA DA MERYEM UZERLİ SUÇSUZ MU? Bu satırlarım yayınlandığı anda büyük tepki alacağımı bilmekteyim. Üstelik de çok ilgilenmediğim magazin haberi denebilir bir konuda, ama öyle değil işte. Ortada bir ilişki var: Bir kadın, bir erkek ve suçlamalar. Meryem Uzerli'nin sözlerine bakalım: ‘Can çok değişti, bir evim bile yoktu, O nu tanımıyordum.’ Öncelikle bu yazı kesinlikle Uzerli'ye karşı olduğum için değil sadece hala açılmayan kadın gözlerini açmak için. Büyüyelim biraz AŞK sadece AŞK İÇİN olmalıdır. Kocaman bir kadın isen, kendi düzenini koruyacaksın, düzenine önce kendin saygı duyacaksın. İşin sen demek, özgürlüğün demek; sımsıkı sarılacaksın. Hele ki zor ise koşulların, gece belli bir saatte sevgilinin yanağına öpücük kondurup tıpış yatağa..... O parlak gece ışıklarına kapılmak, hele ki isine saygı duymayan erkeğe takılmak hiç yok.

Aslında bir çok kadın için rehber olmalı bu sözler. Biliyorum şimdi değme kadın yazarlarımız, olur da okurlarsa oklarını fırlatacaklar bana. Ama gerçekçi olmalıyız, gerçeği görmeliyiz SCHOPENHAUER yazmış ya biz artık evlerimizden çıktık, çalışma hayatının içideyiz. Eşitiz eşit çığlıkları direnişindeyiz….. Eşitsek eşit davranmalyız; once kendi sorumluluğumuzu almalıyz. Bu sorumluluklar içinde doğum kontrolü de var elbette. Ama dikkat KADININ GÖREVİDİR DEMİYORUM. Diyorum ki KADIN İSTEMİYORSA KENDİNİ KORUNUYOR HİSSETMİYORSA GİRMEZ İLİŞKİYE.

Sevgili MERYEM, ilişkin boyunca kendini korumak için kaç kez doktor kapısı çaldın? Biliyorum acı içindesin ama ama ama…… 16 yaşında da değilsin ki……Tecavüze de uğramadın; peki niye korunmadın? Hani vücudumuz bizimdi, biz isteyince doğururduk? Başta da dedim ya aslında bu sözler MERYEM UZERLİ bahanesi ile tüm kadınlara. Aşka dalacağız evet ama AŞKTAN AŞK bekleyerek. AŞK BİZİM İÇİN DÜZEN KURMAK ZORUNDA DEĞİLDİR. AŞK EKMEK PARAMIZI VERMEZ. AŞK KAHROLASICA METALİK HAYATIN İÇİNDE GERÇEK BİR MEYVE TADINDA olmalıdır. BEKLENTİSİZ GİRMELİSİN AŞKA….. Evet düzenimizi koruyacağız, tabi ki kalp çarpıntılarımızın götürdüğü çocukluklarımız olacak, kaçamaklarımız, deli dolu hallerimiz ama…… ya bunların sonunda AŞK İÇİN YAŞADIM diyip ağlamayacağız; ya da bir ayağımız hep yere basacak…. Donanım çok önemli elbette; kendimize yaptığımız yatırım ( düşünsel ve bedensel anlamda) sağlam olacak ki küçük dalgalanmalar, küçük kaçamaklar ile sarsılamayacak. Sağlığımızdan, işimizden , düzenimizden ve doğum kontrolünü kontrol etmekten biz sorumluyuz. Ya da herşeyi erkeğe bırakırız ama tamamen annelerimiz gibi…..Eşitlik istemeden….

Yok çifte standart……PARDON…..AYAKLARIMIZI YERE BASALIM ……ERKEK ASMAYA SON……

Bu arada dip not: Can ATEŞ’ in çocuk için itiraz etmeye hakkı yok; O da kendi doğum kontrolünden sorumludur…… Özetle herkes kendi için kontrolünde olmalıdır…..

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
malum DIBIRZİTTİN 2013-10-11 12:07:17
Tamamıyla haklısın sınırları çizerken ve korurken ne varsa yaşanacak eşitliğe saygı gösterilmeli.. (Kendime not: Hımm, süt içmeden de yazabiliyormuşum! Bu tarz geliştirilmeli)
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image