KEDİLERİM NEREDE?

Bu sabah her zamanki gibi çok erken uyandım. Ruhumun ihtiyaçlarını giderdikten sonra kalbim büyük bir korku yaşadı.  Kedilerim yoktu, yoktu kedilerim…

Kedilerim son dönem bahçemde baktığım KARAKIZ ve yavruları idi. Her sabah hemen aynı saatte gelirler ben mama kaplarını su kaplarını doldurur uzaklaşırım onlar yerler ve bahçemde oynarlar. Ama bu sabah yoktular. Aldı mı beni bir telaş? Ay ne oldular nereye kayboldular?

Kediler ile garip bir ilişkim var benim, hatta yıllar öncesinden tanıyanlar bilirler ben çok korkarım kedilerden hala da devam o korkum. Korkarım dediğimde bunu sevgisizlik ile karıştıran dostlarım oldu ama hayır sevmem değildim korkarım. Korum azalsa da hala çok yakınlaşamam. Kedileri kapımı tırmaladı diye evinde kalmadığım evine gitmediğim dostlarım olmuştur.

Hatta çoooook   eski zamanlara dönersek:

Genç kız özenle annesinin diktiği güzelim siyah elbisesini giydi. Uzun saçlarını tarayıp hafif makyajını yaptı, koluna gümüş bilekliğini takıp heyecanla erkek arkadaşını beklemeye başladı. Bu gece çok önemli idi genç kız için. Sevdiği erkeğin ailesi ile ilk defa resmi bir akşam yemeğinde buluşacaktı ve o yemekte çok yakın aile dostları olacaktı. Bir anlamda kız görücüye çıkıyordu.

Beldibi, yaz akşamı, bahçede güzel bir masa. Kız biraz utangaç, sessiz yemeğini yiyor biliyor gözler üzerinde. Derken o sakin, utangaç genç kız birden bire çatalı bıçağı fırlatıp sandalyenin üstüne zıpladı. Sahneyi hayal edin ne olur ???? Genç kızın erkek arkadaşı hemen ‘Kedi kedi var ‘ dedi. Kız bitmişti tabi korkudan ve utançtan…

Bu derece bir korkum var idi…

Neyse yıllar geçti bahçeli evimde ki şimdi de aynı evde yazılmakta bu yazı; siyah beyaz bir kedi dolanmaya başladı bahçede belli hamile ama mama veremem ki korkarım ben. Bahçede bir de sokaktan alınma köpeğim Fıstık var. Yıl 2014. Neyse zorladım kendimi bir kaba korka korka süt koydum biraz ancak çok ilginç benim verdiğim isim ile Yahşi hiç yaklaşmadı bana. Çok güzel bir ilişkimiz oldu ben mama verirken uzaklaşmadıkça asla yanaşmadı bana ve mama kabına. Sonra bahçemde 2 kuşak yavrularını bu tarz bir ilişki ile büyüttük. İlk korkumu aşan kedidir Yahşi. Uzun ilişki kısmet değilmiş bana şöyle bir 3-5 yıl İstanbul-Ankara-Şanlıurfa yaşamları kısmet oldu. Ancak ne kadar ilginçtir ki Antalya’ ya ne zaman gelsem Yahşi ertesi gün bahçede idi.

  YAHŞİ VE YAVRULARI

Zaman geçti dön dolaş ben yine Antalya ama bir süre için Kumluca Karaöz; pandemi yeni başlamış bütün bir kış sitede nerede ise tek başıma yaşadım  derken yine bir kedi beni seçti. Yeşil bırakmaz peşimi. Neyse alışkınım ya biraz kaplar alıp su mama koymaya başladım ama Yeşil Yahşi gibi değil illa sürünecek bana zor kaçıyordum içeriye. Ama o kapının önüne gelip mama istemesi yok mu… sonra tuhaf bir şey oldu kaplara mama koyuyorum ama Yeşil yine kapıda mik mik mik…Kedi cahiliyim ya ben peynir verdim yok yok önce salam verdim marketten alıp Yeşil salam ile yok oldu ve aydım. Yavrular…

Bir kzı arkadaşımın tavsiyesi ile başladık Yeşil için tavuk haşlamaya İlişki şöyle: Yeşil geliyor ben korka korka parmaklıkların arasına tavuğu koyuyorum alıyor ve gidiyor. Bir gün takip ettim amanın 4-5 tane yavru. Su da lazım bunlara korka korka yaklaşıp su koydum …

 YEŞİL VE YAVRULARI

YEŞİLİN YAVRULARI

Ve orada da bir kuşak büyüttük. Sonra Karaöz bayağı kalabalık oldu 2 yıldır aç kalmadılar.

Şimdi Antalya’ dayım ya kapkara bir kedi yemyeşil gözleri ile attı kendini bahçeye ay bir baktım arabanın altında iki de minnak yavru biri simsiyah bir siyah beyaz önce 3 mü idi yoksa. Neyse bu defa tecrübeliyim ya baktım yavrular biraz büyük bebek maması aldık, su koymaya başladık. Böylece sabah randevularımız başladı.

KARAKIZ

YARAMAZ MİNİK SİYAH KARAKIZ 1

SİYAH BEYAZ KARAKIZ 2

İşte bu sabah yoktular ya aldı beni bir telaş .

Ancak bu yazıya ara verdim çünkü gecikerek de olsa yavruları gördüm ve mamalarını verdim. Sonra neyse anne de çıkageldi.

Şu anda Karakız ve siyah beyaz yavru bahçe duvarında pineklerken siyah yavru yok. Çünkü o biraz çete ve yaramaz. Muzur şey yani.

Bugün yarın onlar için sipariş verdiğim 2 adet yuvaları da gelecek; bakalım beğenecekler mi?

Evet hala korkuyorum ama bu kediler buluyor beni ya…

Çok da güzeller sevmemek mümkün değil.

Dedim ya korkum var sevgisizliğim değil…

AŞKLA…

24.08.2021 ANTALYA

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image