KAÇ ERKEĞE PREZERVATİF TAK DEDİNİZ YA DA KÜRTAJ.....

Hep  beraber  tartışıyoruz;   kadının bedensel özgürlüğünden kadın haklarından  dem vuruyoruz.  Ve  yine  bazı  kurumlar  sorumluluklarını  unutuyor;  bilimselliklerini  göz  ardı  ediyor.  Muhalefet partilerimizin ne yazık ki  elle  tutulur sosyal,  bilimsel,  tıbbi  bir  çalışması  yok.  Kürtaj  özgürlüğümüz  çığlıkları  içinde  geçiyor  saatler  ve günler.

Kadının bedeni  kendisinin  evet;  doğuramayacağı  çocuğa bakmasın evet; devlet  elini yatak odamızdan  bedenimizden çek  evet….hepsine  evet  ama…….

 

Bağcıyı döverken üzümleri unutmayalım   lütfen……

 

Önce  kürtaj nedir  bir bakalım: Kürtaj kendi  elleriyle bebeğini  öldürmeye mecbur kılınmaktır. Vücuduna bıçaklar sokturmaktır;  erkeğin keyif  anları  sonrası  işin acısına katlanmaktır.

 

Kürtaj yasaklansın  demiyorum  ;  ancak  kürtaja gelmeden o aşamaya geçilmeden devlet bu  sorunu  çözmek  ile   YÜKÜMLÜDÜR   diyorum.  Doktor   olarak  her  zaman savunduğum gibi:  KÜRTAJ  BİR  DOĞUM KONTROL YÖNTEMİ  DEĞİLDİR  ANCAK  kadın özellikle  kadın karar verirse  ve mecbur  kalmışsa  bunun kararını  kadın vermelidir .

 

Doğru  olan  ise  kadının o  noktaya getirilmemesidir.  Bu  nasıl olacak?

 

Şimdi  ben bu devlete ,  hükümete,  muhalefet partilerine soruyorum: 

 

Gençlere,  kadınlara, erkeklere  doğum kontrol yöntemlerinin  öğretilmesi  için  ne gibi  çalışmalarınız  oldu?

Yeni  kurulan  Sağlık Sistemi  içinde  AİLE PLANLAMASI  EĞİTİMİ  VE  MALZEMELERİNİN  DAĞITILMASI  için  ne kadar ödenek ayırdınız? Sevgili  muhalefet partilerim bunu niçin dile getirmediniz sormadınız?

 

Anne  ve  babalara  tecavüze  uğrayan kızların ve kadınların   kötü  kadın olmadığını  anlatacak kaç eğitim düzenlediniz?

 

Siz ey  siyasilerimiz  tecavüze  uğrayan kadının sığınıp da  tecavüz  sonrası  tıbbi,  sosyal,  psikolojik destek alabilecekleri;  cinsel yolla  bulaşan hastalıklara karşı  tedavilerinin yapılabileceği  ve  hamile kalmasını engelleyecek  uygulamaların yapılabileceği  kaç merkez  oluşturdunuz?

Tıbbi  olarak biliyoruz  ki  cinsel ilişkiden sonra  belli bir  süre içinde  yapılacak  müdahale  ile  gebelik önlenebiliyor.

 

Siz bunları  sağladınız;  tecavüze  uğrayan kadınlara  kucak  açıp  bağrınıza  basıp,  sırlarını  sakladınız mı?  Her  çeşit  doğum kontrol yöntemini  ulaşılır,  bedava  yapıp da  eğitimini verdiniz mi?  Siz  bugün  şiddete uğrayan kadınları  koruyamazken;  ölmelerini engelleyemezken;  tecavüze  uğrayanların kürtaj  sonucu  sağlık durumunu  ne kadar düşünür  oldunuz?

 

Ey  muhalefet  sen ne yaptın kadın hakları  için?  Şimdi  mi  aklına geldi  kadının beden özgürlüğü? 

YOKSA  TOPLUCA  HEPİNİZ  TRİBÜNLERE Mİ  OYNAMAKTASINIZ?

 

Kadın ve doktor  olarak diyorum ki: 

HİÇ BİR KADIN  KÜRTAJ TRAVMASINI, KÜRTAJIN  RUHUNDA VE BEDENİN DE   AÇACAĞI  YARALANMAYI  İSTEMEZ;  ANCAK  TÖRELERİNİZİ;  EĞİTİMDEN KAÇIŞINIZI;  AİLE PLANLAMASI VE DOĞUM KONTROL YÖNTEMLERİNİ  YAYGINLAŞTIRMAK   KONUSUNDAKİ   BECERİKSİZLİĞİNİZİ YA DA  İSTEKSİZLİĞİNİZİ  GÖZ ARDI EDEMEYİZ…..

OLAN  YİNE KADINA OLUYOR:  CANI  ACIYOR,  İNCİNİYOR  VE ELLERİYLE  EN KUTSAL DUYGUSUNA İHANET  ETMEK ZORUNDA  KALIYOR. HİÇ BİR KADIN KÜRTAJ MASASINA GÜLE OYNAYA YATMAZ;  AMA SİZLER  MECBUR EDİYORSUNUZ.  KADIN MECBUR KALIYOR; MECBUR KILDIRILIYOR….VE BÖYLE BİR ORTAMDA  HAKLIDIR; HAKKIDIR.

 

Sizinse  tek söz etmeye hakkınız yoktur  sosyal devlet görevlerinizi yerine getirmediğiniz müddetçe. Sizin yapmanız gereken her  koşulda  bizim yaralarımızı sarmaktır  elinize  bıçak alıp da onları yeniden, yeniden kanatmak değil.  Şu  anda  hepiniz tarafından yapılan kendi beceriksizliğiniz, düşüncesizliğiniz sonucu  oluşan  olayların suçlusu olarak kadın bedenini  görmek;  suçu  kadına  ve bedenine yüklemek.

Tüm siyasilerimize  soruyorum Yahu kaç  erkeğe prezervatif  tak dediniz ki siz? 

 

Vur  kadına  vur  kadına….

Derdiniz  bitmedi  şu  kadın bedeni, kadın ruhu,  kadın vücuduyla…..

Ama biz buradayız,  kadınız , siz anlamasanız da biz  derdimizi anlarız….

Çekin  ERKEK ELLERİNİZİ  GÜZEL KADIN BEDENLERİMİZDEN……

 

Yonca  AYAS  01.06.2012  15.29

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
Yazı Yorumu Edip Kemal EREN 2012-12-13 17:01:03
Değerli kadınlarımıza karşı yapılan haksızlıklar, taciz ve tecavüzlere muhteşem bir bakış açısı. Elinize sağlık. Sevgiler saygılar sunarım
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image