BELEDİYE STANDINDAN TAKAS ÜRÜNLERİ FUARINA....

 

 

Çağdaş bir kentin yaşam alanlarında kadının olması, yaşama katılması çok önemlidir. Sosyal devlet ve yönetim anlayışında ise yaşanılan bölgenin sosyolojik, politik koşulları nedeniyle dezavantajlı olan, toplumsal haklardan yeterince faydalanamayan gruplar için KOŞULLARI EŞİTLEMEK adına pozitif ayrımcılık şarttır. İşte bu nedenlerle ülkemizde KENT YÖNETİMİNDE olan kişilerin kadınlar için özel projeler üretmek zorunluluğu vardır. Bu projeleri üretirken ise gerçekçi olmak, kentin koşullarına ve fırsatlarına uygun davranmak gerekir.

Tüm bu koşullar nedeniyle; ANTALYA KADINLARI için hiç bir ayrım yapmadan her tür emeklerini sunabilecekleri, satabilecekleri alanlar yaratacağım. Ve bu alanlar bugüne kadar yönetimde söz sahibi olmuş BELEDİYE BAŞKANLARI gibi lütfeder şekilde köşe bucak yerlerde belli gruplara olmayacak. Antalya’ nın tüm köşelerinde, tüm ilçelerinde ve köy ve beldelerinde en göz önünde yerlerde tüm kadınların tüm ürünlerine açık pazarlar olacak. Elişinden, kitaba, yemek pastadan yetiştirilen domatese, elmaya evdeki eski giysilerden yeni dikilenlere…… Kadınlarımız her şey satacak. Nasıl satacak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT SAHİLDEKİ, MEYDANLARDAKİ, GEÇİCİ VE KALICI ALANLARDA KONSİYE USULÜ. Sattıkça yüzde verecek. Ve isteyen kadınlarımız ilçeler arası, beldeler arası, köyler arası satış yerlerinde mekan değiş tokuşu yapacak. Hatta parası olmayan kadınlarımız isterlerse aralarında mal takası yapacak. Satış alanlarına gidemeyen kadınlarımızın ürünlerini evden belediye otobüsleri toplayacak.

Neler mi olacak: Kadınlar para kazanacak, Antalya Büyükşehir Belediyesi para kazanacak, kente, ilçelere, köylere, beldelere hareket gelecek. Dünyanın tek takas sistemli alışveriş alanları turistlere de açılacak. Ve bunun devamında önce ilçeler arası, sonra kentler arası ve arkasından ULUSLAR ARASI KADIN ÜRÜNLERİ TAKAS FUARI gelişecek….

ÖNEMLİ NOT: KADIN ÜRÜNLERİ TAKAS FUARI PROJESİ TARAFIMA AİTTİR.

FARKLI İDDİALAR İÇİN GEÇERLİ YAYINLANMIŞ YAZILI BELGE İSTERİM.

04.03.2014

Dr. F. Yonca AYAS

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image