BAŞKA BİR ŞEY BU......

Adam yavaşça kadının oturduğu sandalyeye yaklaştı elini uzattı; kadın elini uzattı, zarif bir şekilde ayağa kalktı. Müzik ve tempo…… Yavaşça akan bir müzik ve dönmeye başladılar.

Dünyanın çok uzak bir köşesinde aynı anda başka bir kadın topuklu ayakkabıları üzerinde, oturan başka bir adama yaklaştı; elini uzattı; adam ayağa kalktı . Müzik ve tempo … Dönmeye başladılar….

Hiç konuşmadan, belki birbirlerinin dilini bile bilmeden; kim olduklarını düşünmeden sadece dans ettiler. Aynı salonda aynı zamanda bir daha birlikte olup olmayacaklarını bile düşünmeden; sadece dans ettiler….

Ne kadın adama evet derken; ne diğer adam diğer kadına evet derken; ırk, dil, din, kariyer, yaş, sosyoekonomik ya da entelektüel düzey önemli değildi. Sadece dans ettiler. Bir kadın ve erkek; doğanın vermiş olduğu uyumu yakalamak için; kendi ayakları üzerinde durarak ama birlikte güzel bir ahenk yaratmak için sadece dans ettiler.

Ve onlar dans ederken, onlar bile dansı sadece dans etmek diye düşünürken; her bir salonda dans eden bir çok çiftin enerjisi ortamı güzelleştirirken; dünyanın bir çok yerinde farklı zamanlarda farklı enerjiler yine evrene yayılırken aslında:

Irk, dil, din, para, kariyer ayrımı yapan; kadınla erkeği aynılaştıran ya da tamamen karşı karşıya bırakan tüm dogmalara, inançlara ve tutumlara karşı çıktıklarını bilmeden; tüm bu yanlış tabuları koyan bazı insanlara karşı, terazinin iyiye, eşitliğe doğru gitmesine katkı sağladıklarını bile düşünmeden SADECE DANS ETTİLER.

Dansın müzikleri susunca yavaşça gülümseyerek birbirlerine teşekkür ettiler ve yerlerine döndüler.

Sonra başka bir zamanda; başka bir mekanda dansa kaldırılan kadınla; dansa kaldırılan adam karşılaştı ve yine uzak bir mekanda dansa kaldıran kadınla; dansa kaldıran adam karşılaştı ve yine dans ettiler. Yıllardır dans ettikleri tüm diğer kadın ve erkeklerin güzelliklerini; birbirlerine öğrettiklerini bir diğerine aktararak. Sadece DANS ETTİLER.

Hiç ayrımsız; sorusuz; ortak tek dil müzik ve insan adımları ile…..

İşte bu yüzden başka bir şey TANGO……

İşte belki de bu yüzden BİZ;  insanlar son yıllarda akın akın tango yapmaya koşuyoruz; ve filmlerde sözünü ediyoruz.

İşte bu yüzden sevgisizlik asla kazanamayacak; çünkü hala dans eden, şarkı söyleyen ve insan ayrımı yapmayanlar var…

İnsan ruhu bir şekilde olumlu enerjisini toplamak ve dağıtmak için illaki bir yol buluyor. Ve farkında mısınız bu yol her zaman sanatla oluyor.

Hepimiz çok güzel dans etmeyebiliriz; ya da edebiliriz ama çoğumuz farkında değiliz; dans ederek sevgiye, insanlığa , barışa hizmet etmekteyiz……

Dünyanın neresine gidersek gidelim; eski yeni bir çift tango ayakkabımız varsa; temel adımları biliyorsak yalnız değiliz.

Bizim dans dilimiz var, adını bile bilmediğimiz dans arkadaşlarımızla konuşuruz; bazen şiirler yazarak bazen sadece heceleyerek…….

AŞKLA TANGOYA…..

İZLEMENİZ  İÇİN  TANGO

23.12.2016 / 11.40

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image