ŞİMDİ NEREDEYİZ?

Gözlerinizi  kapatınız  Bütünümün  Parçaları  ki  bu  ifadeyi  ilk olarak 19  Şubat  2010 yılında  kullanmışım sizler  için.  (YAŞAMA DAİR DENEMELER)

Evet  bütünümün parçaları  gözlerinizi kapatınız ve  kendinizi  seyrederken düşününüz  dünyayı  ve ülkemizi.

Sabah,   Antalya sıcağına çıktım  cehennem  misali;  arabam ki,  siyahtır;  toz toprak içinde  yıkamamışım günlerce.  Motoru  çalıştırdım işe  doğru  aklımda  siz, seyretmenizi istediğim  dünya  ve Türkiye.  Çalışma saatleri  ağır  sıcak sürünerek geçti.  Şimdi  biraz  boşluk bulunca  sizden istediğimce  DÜNYA  VE ÜLKEM  gözlerimin  önünde. Değinmek istediğim  güncel  durumlar:  dört, dört, dört,  Suriye, Kamışlı, BOP,  sınır boylarımız,  aç çocuklarımız,  şiddet gören kadınlarımız, kullanılan Müslümanlığımız,  elden giden  hoşgörümüz  ve  sevgi  değil  tek tek ama  hepsi. Biraz okuyan  yazan  her bir  parçası bütünümün  bunların farkında.  Ama  hiç durup da  sanki uzaydan bakarcasına  tüm DÜNYA için  gözlerinizi kapattığınız  oldu mu?  Şimdi  yapalım  o zaman.

Şimdi  bu  yazıyı  okurken  durunuz  ve  DÜNYA’ yı  seyrediniz o masmavi  güzelim  küreyi:  Önce  aç  çocukları  görünüz,  sonra  oluk oluk akan sıcak kanları  hissediniz,  sonra  kirli  paranın rengini  görünüz,  ağlayan kadınları,  dumanı tüten toprakları , çöken en güvenilir ekonomileri,  sonra dolaştırınız  gözlerinizi dünyamızda  biraz daha gizli perdelerin arkasında  yapılan antlaşmaları  görünüz:  Çağdaşlık adı altında bize  sunulan tüketim çılgınlıklarına  bakınız,  imzalanan gizli antlaşmalara  çocukların kanıyla……

NE İÇİN?

Şimdi  daraltınız;  TÜRKİYE  olsun seyir alanınız;  uygarlıklar  beşiği  Yunus Emre  memleketi  ANADOLU  ve  gelmiş geçmiş  büyük  filozofların  yurdu  TRAKYA.  Ne   görmektesiniz?

Kan, vahşet, elden gitmiş  hoşgörü, kaybolmuş geleneklerimiz,  Müslümanlık adı altında dayatılan zorbalık (ki  bunu  kimler istiyor bizleri bölmek için?) barış  içinde yaşamayı  yitirmiş,  Türk Kürt ayrımına girmiş  ANADOLU  halkı….. En büyük  gücümüz  olan  BAŞAK TARLALARI  giderek azalıp  yok olmakta.   Güncel  konulardan söz etmiyorum;  geneli  görmenizi istiyorum  BÜTÜNÜMÜN  PARÇALARI.  Ve  çevirin rotayı  sahillere :  Ne olduğuna  aldırmayan  gözü  tüketim ile  boyanmış  insanlarımız:  Mutluluğunu,  gelişmesini  para ile  satın alabildiklerine  dayandırmış  insanlarımız. Ne  kan gölü  umurlarında,  ne  çocuklar ne de  kendi  uyuşmuş  hayatlarının nereye gittiği….  Nasıl  bir  tüketim,  yok etme çılgınlığı  içindeyiz?  Sadece  paradan söz etmiyorum; duygularımızı, dakikalarımızı, vatanımızı,  muhafazakarlığımızı, hoşgörümüzü,  sevgimizi,  vücutlarımızı, aşkları…….YARATMAK, ONARMAK  DEĞİL  TÜKETMEK,  HARCAMAK  PEŞİNDEYİZ….

BİZ ŞİMDİ NEREDEYİZ?

Derdim  özgür  KÜRT  DEVLETİNİ  tartışmak da değil;  derdim  bu gidişle  DÜNYA’  da  artık  ÖZGÜR  HİÇ BİR DEVLET  OLMAYACAĞIDIR.  Bu  yazı  çok  uzak zamanları  görebilenler için yazılmıştır.

Derdim giderek  KENDİ  İKTİDARLARINI  KANLA  BESLEYENLERİN  yönetmek için yarattığı  senaryolardır. Derdim  İNSAN RUHUNUN  nereye  ulaştığıdır ki  zaten dibi gördük  biz; İNSAN OLARAK. Ruhumuz  elden gittikçe, sevgi  azaldıkça  ve  biz  sadece seyrettikçe  kanla beslenenler  daha da güçleniyor  farkında  değil misiniz?   HER  BİRİMİZ  BESLİYORUZ  VAHŞETİ.....

Farkında  değil misiniz:  Yemekler hızla  tükeniyor,  su  dışında  her şeyi içiyoruz,  giysileri  tüketiyoruz,  bedenlerimizi  hapsettik,  şimdi  kurtulma yolu  olan  İNANÇLARIMIZI  ucuz  ticari  hedefler yaptık tüketiyoruz ve  yüreğimizi  tüketiyoruz  sırf  bedene dayalı  AŞK  dediğimiz  duygu ile….

AŞKA MI  SAYGISIZLIK;  BEDENE Mİ , RUHA MI?

NEREYE GİDİYORUZ?

Dünyayı seyretmeye  içiniz elveriyor mu?

Her birimiz  suçlu olmayalım  bize bir şey olmaz şımarıklığı  içinde;

VAR MI  GERÇEKTEN, GERÇEK İNSAN RUHUNU  ARAYAN İÇİNİZDE?

26.07.2012   16.06

Yorumlar
1 
Sayfa (1/1)
seyirci güven 2013-07-25 16:29:47
İzlemekle yetinmeyenler olduğunu bilmekte güzel:-)
1 
Sayfa (1/1)
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image