ÇEKİLİNİZ BU SEÇİMLERDEN HOCAM

Bazen yol ayrımına geliriz hatta farkında bile olmadan. O zaman tercihlerimizi yaparken şan, şöhret veya insani hırslarımızın dışında bakabilmek lazım. Bazen kazanmak için yola çıkmak değil de, gönüllü vazgeçmek kazanmaktır. İşte şu anda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız, Hocamız Mustafa AKAYDIN’ da böyle bir zamanın içinden geçiyor.

Mustafa Akaydın bir önceki yerel seçimlerde CHP tarafından tek aday olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına girdi ve kazandı. Özellikle rektör olma yolunda karşılaştığı haksızlık; o güne kadar sergilediği duruş CHP ile birleşince Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Hepimiz, demokratik duruş adına, hocamızı kollamak adına destekledik. Hatta bunu açık açık dile getirmekten çekinmedik. (Bakınız Siyasete Dair Denemeler Kitabım) Çünkü Belediye Başkanlığı seçimlerinde parti gözetmemek de esas olandır. Ama bugüne bakarsak: Belediye Başkanı olarak kendilerinin çok başarılı bulunduğu söylenemez. Gerek halk arasında, gerek kulislerde geçen söylemler bunlar. Hocamızın ve CHP’ nin adı bu bağlamda çok yıpranmış durumda. Olayın CHP boyutunu bir yana bırakalım ama: Sayın Mustafa AKAYDIN BENCE SİZ BU SEÇİMLERDEN GÖNÜLLÜ ÇEKİLİNİZ. Davet edildiniz, geldiniz, seçildiniz. Ama, bu şekilde anlı şanlı gelen bir insanın buradan kendi ağırlığı ile çekilmesi HOCAMIZA yakışır. Sizin siyaset dışında, Belediye Başkanlığı dışında faydalı olabileceğiniz o kadar güzel alanlar var ki. Mesleğiniz, mesleki ve siyasi tecrübeleriniz. Size verilen görevi yaptınız, o seçimlerin de kazanılmasında payınız oldu. Bence bu şekilde anılınız. Bunları hem öğrenciniz, hem meslektaşınız hem de bağımsız bir siyasi yorumcu olarak yazıyorum. HOCAM BU YARIŞTAN GÖNÜLLÜ ÇEKİLİNİZ.

Peki ama niçin?

Olumsuzdan başlayalım: Aday seçilemezseniz incineceksiniz, parti ve gönüllüleri ile ilişkileriniz zedelenecek. Faydalı olabileceğiniz bir alana küseceksiniz. Aday seçilip de seçimi alamazsanız inanın bana tüm FATURA SİZE KESİLECEKTİR. Gelmiş, çağıran partiye seçimi kazandırmış başkan değil, KAYBEDEN VE KAYBETTİREN BAŞKAN olacaksınız.

Olumludan gidelim: Her şey istediğiniz gibi oldu diyelim yeniden BAŞKANIMIZ oldunuz (zor gibi ama) hayat arkadaşınıza, ailenize borçlu olduğunuz zamanı ayıramayacaksınız. Paramparça bir kalp ve beyin ile ne kadar başarılı olabilirsiniz ki? Kaldı ki sizin kendi açıklamalarınız bile tepeden destek değil köstek gördüğünüz; gerekli bütçeleri alamadığınız yönünde; değişen ne olacak. Üstelik bu defa eşiniz en büyük desteğiniz Günseli Abla da yorgun ve size ihtiyacı var. Ayrıca sizi istemeyen çevreler parti içi ve parti dışı üstünüze daha çok gelecekler. Bence seçiminizi hayat arkadaşınızdan yana yapınız HOCAM. Orada durunuz; göreve çağrılmış, bu görevden kazanarak çıkmış bir BAŞKAN olarak, EŞİNİZE MESLEĞİNİZE dönünüz ve hırslarınızı yendiğiniz için bir kez daha kazanınız. Daha önce sizi göreve davet edenlere yeni bir destek olarak ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI tüm gücünüz ile destekleyiniz. İnanın o zaman gönüllerde başka bir yeriniz olur ve size başarısız diyenler bile susar….

ÇOK NET VE AÇIK OLARAK; öğrenciniz, meslektaşınız, yazar ve siyaset yorumcusu olarak diyorum ki: SAYIN MUSTAFA AKAYDIN BU SEÇİMLERDEN ÇEKİLİNİZ…..BUGÜN….

 

18.09.2013 08.46

Yorumlar
Aranan kriterlere Uygun kayıt bulunamadı
Yeni Yorum
(*) İsim :
(*) E-Posta :
(*) Konu :
Yorum
Güvenlik Kodu :
Resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz (5 hane)
CAPTCHA Image